Blogas


Multikopterių panaudojimas gamtos apsaugoje

Filmavimas ir fotografavimas iš oro padeda gaudyti brakonierius

Kenijos vietos valdžia, kartu su šalies nacionaliais parkais pradėjo sėkmingą dronų projektą, kuris padėjo brakonieriavimo apimtis sumažinti net 96 proc.

Kenijoje yra 52 nacionaliai parkai, kuriuose dirba apie 1000 eigulių, saugančių parkuose gyvenančius dramblius, raganosius ir kitus gyvūnus. Visgi, brakonierių gaudomų gyvūnų, šalies nacionaliniuose parkuose, yra daug, todėl visus juos stebėti eiguliams tampa tikru iššūkiu.

Su keletos valstybių finansine parama, Kenijos nacionaliai parkai apsirūpino bepilotėmis skraidyklėmis, kurios radijo bangų pagalba seka dramblių ir raganosių migracijos takus bei stebi aplinką, tokiu būdu nustatydami brakonierių lokaciją. Filmavimas iš oro leidžia nustatyti tikslias brakonierių koordinates, kurios realiu laiku yra siunčiamos vietos policijai, todėl nelegalūs medžiotojai yra pagaunami iki jiems atliekant nusikaltimą. Nacionalinių parkų turimi multikopteriai vienu metu gali stebėti didžiąją dalį nacionalinių parkų teritorijos, todėl pastaraisiais metais brakonierių pagautų gyvūnų apimtys sumažėjo nuo kelių šimtų iki keletos dešimčių. Fotografavimas ir filmavimas iš oro tapo puiki prevencijos priemonė, kurios pagalba gyvūnai tampa nepalyginamai saugesni. fotografavimas-is-oro-multikopteris-gamtos-apsauga
Tik laiko klausimas, kada multikopteriai bus pradėti naudoti kituose žemynuose. Tikėkimes, kad ši inovacija neaplenks Europos nacionalinių parkų ir filmavimas bei fotografavimas iš oro taps puiki mūsų turimos faunos apsaugos priemonė.

Photograph: Steve Bloom/Alamy, theguardian.com

Komentarai ( 0 )

    Rašyti komentarą

    Tavo el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *